KONST / Litografier / Färgserigrafi 15463150
nr 1546 3150
C Göran Karlsson
(f. 1944), Sverige
Komposition. Signerad CGK, daterad 82. Färgserigrafi, bladstorlek 20,5x29,5 cm, yttermått inklusive ram: ca 33x41 cm
Kondition: Ej examinerad ur ram
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 5 juni 2023
kl 20:20:13
5/6 20:13:46
C Göran Karlsson
Läs mer om C Göran Karlsson